"Enter"a basıp içeriğe geçin

Whatsapp Video Görüşmesi artık herkes tarafından yapılabilecek

Whatsapp Video GörüşmesiWhatsapp kullanıcılarını memnun etmek için bir yeni özelliğini daha kullanıma açtı. Whatsapp video görüşmesi artık herkes tarafından yapılabilecek.

WhatsApp’ın kullanıcılardan gelen yoğun talepler doğrultusunda altyapısını hazırladığı ve bir süredir belirli bir grup ile test sürecinde olan görüntülü görüşme özelliği nihayet tüm kullanıcılara açtı

WhatsApp bir senedir hasret kaldığımız video görüşme özelliğini kullanıma açtı. Birkaç gün içinde güncelleme yapan tüm kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecekler. Müjdeyi resmi bloğundan duyuran WhatsApp zaten sesli görüşme özelliğini Mart 2015’de kullanıma açmıştı.

Özellik hali hazırda tüm kullanıcılara gitmediği için ilk etapta problem yaşanabilir zira güncellemeyi almış olan kullanıcının arkadaşı almadıysa veya henüz kurmadıysa bu kez sadece sesli görüşme seçeneği görülebilecek.

Özellikle rakip platformlara göre önemli bir eksiklik olarak görülen görüntülü görüşme özelliği yavaş yavaş dağıtıma başladı. Kullanıcılar arkadaşlarının sohbet sayfasına girdikten sonra üst köşedeki çağrı ikonuna tıkladıklarında hem sesli görüşme hem de görüntülü görüşme seçeneğini görebilecekler.

Görüntülü çağrıda isterseniz ön kamera isterseniz arka kamerayı kullanabilir telefon görüşmesinde olduğu gibi çağrıyı bekletebilirsiniz. Whatsapp bu hamlesi ile görüntülü görüşme imkanı sağlayan uygulamalar ile birebir rekabet içine girmiş oluyor. Görüntülü görüşme pazarında bulunan diğer rakiplerinden Whatsapp’ın bu hamlesi sonrası nasıl bir cevap gelecek acaba?

 

Bülent Gerenler