"Enter"a basıp içeriğe geçin

Windows 8.1’i USB’den kurun!

Windows 8.1'i USB'den kurun!Windows 8.1’in ISO dosyasını indirip onu nasıl DVD’ye veya USB bellek çubuğuna yazabilirsiniz?

Windows 8.1’in ISO dosyasını indirebilmek için bir MSDN veya TechNet hesabına ihtiyacınız var. Ancak küçük bir numarayla ISO dosyasına ulaşabilir ve kendi yükleme medyanızı oluşturabilirsiniz.

Özellikle Windows 8.1’i birden çok makineye yüklemek istiyorsanız ve her bilgisayarı ayrı ayrı Windows 8.1’e yükseltmek istemiyorsanız, Windows 8.1 ISO dosyasına ihtiyacınız var. İşte ISO imaj dosyasını elde etmek ve üzerinden kurulum yapabileceğiniz bir USB çubuğu oluşturmak için izlemeniz gereken yollar.

– Öncelikle http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/upgrade-product-key-only adresini takip edin.

– Sayfayı aşağı kaydırın ve Install Windows 8 düğmesine tıklayın.

– Windows 8, Windows 8 Pro veya Windows 8 Yükseltme ürün anahtarınızı girin.

– İndirme başladıktan sonra indirme yardımcısını kapatın (sağ üst köşedeki X’e tıklayarak).

– Microsoft Windows yükseltme sayfasına geri dönün ve bu kez Install Windows 8.1 düğmesine basarak yeni yükleme yardımcısını indirin.

– Yeni yükleyiciyi çalıştırın.

– İndirme tamamlandığında işletim sistemini yüklemeyi veya medya oluşturarak yüklemeyi seçebilirsiniz. Bu ikinci seçenek, bir USB/DVD medyası oluşturmanıza izin verecek.

– Yükleme dosyalarını bir USB diske yüklemek istiyorsanız USB flash drive seçeneğini, ISO dosyasını elde etmek istiyorsanız ISO file seçeneğini seçin.

Bülent Gerenler