"Enter"a basıp içeriğe geçin

World Wide Web Dünya çapında Ağ

World Wide Web (kısaca WWW veya Web ), İnternet üzerinde bulunan aradalarıyla birlikte hiper-metin bağlantısılarından oluşan bir bilgi sistemidir . Bu sayfaların her birine Web sayfası adı verilir ve Web sayfalarına İnternet sayfası bilgisayarında çalışan Web tarayıcısı adı verilen bilgisayar programları erişilir. Web sayfalarında metin, imaj, video ve diğer multimedya ögeleri ve diğer bağlantı ya da link adı verilen hiper- içerikleri ile başka Web sayfalarına gidiyorum.

World Wide Web

İnternet ve Web terimleri aynı olguyu tanımlamaz. Zira Web sadece İnternet üzerinden çalışan bir servistir. Web’de, CERN’de bir bilgisayar programcısı olan Tim Berners-Lee’nin de HTML’sindeki metin işaretleme dilini geliştirmesiyle oluşmuştur. Bugün de kendisinin başkanı olduğu W3C ( World Wide Web Consortium ) tarafından belirlendiği belirlendi.

Web’in temeli İnternet’tir. Web İnternet oluşturma ve İnternet’in işlevini yönetmelardan çoğunun kullanılmasını sağlar. İnternet’in fiziksel görünüşleri –bilgisayarlar, ağlar ve servisler– Dünyadaki başka yerlerde binlerce bağlanabileceğine izin veriyor. Web, İnternet’in en tepesinde soyutlanmış genel servisler kümesidir. World Wide Web (W3), kavramsal fikir ve projelerinin paylaşıldığı bir bilgiyi ve kültür havuzudur. İstemci-sunucu oluşturma ile yapılan organizasyon organizasyonunda. Web yürütümü standart İstemci-sunucu modelini izler. “Web tarayıcısı” adı verilen programı çalıştıran bir bilgisayara bağlı bilgisayarla ilgili web sitesi çalıştıran bir sunucu çalıştığı bir bilgisayarda çalıştığımızda “çalıştı-sunucu” etkileşimi adı verilir. İstemci bilgisayar sunucudan HTTP’yi (Köprü Metni Aktarım Protokolü) ve İnternet mesajı standardı TCP / IP’yi kullanarak bir şeyler ister ve sunucu istemcinin göstereceği dokümanı geri döndürür.

“World Wide Web” ibaresi HTTP ile anlaşan sunucuların kolektif ağını ifade etmek için kullanılır. HTTP, var olan içeriği kullandıkları protokolün küresel yapısıdır.

Web tarayıcılarının ve sunucularının kendi aradıkları iletişim için kullandıkları protokole HTTP (Köprü Metni Aktarım Protokolü) adı verilir. Bunun için Web sunuculara çevrimiçi HTTP sunucu veya HTTP Deaemons (HTTPD) denir.

Bu örnekte bir tarayıcı kullanıyorsunuz (Netscape, Mosaic, veya diğer bir tarayıcı) ve “ Webmaster Magazine Online ‘” ı referans olarak tıklıyorsunuz. Http://www.hedefbilgitoplumu.com – Web adresi (veya URL) gitmek istediğinizi anlayacaktır.

Sunucular ve istemciler arasındaki iş paylaşımı Tarayıcı, istemcinin isteğini sunucuya iletir. İsim sunucularının, domain isimlerinin, adres isimlerinin ve fiziksel konumların tutulması diğer araçlarla iletir. Tarayıcı www.hedefbilgitoplumu.com için istekleri arayayan makineye doğru iletir.

Bilgiler Web sunucusuya gelince sunucu tasarımı başka bir işleme gönderir (arama işlemi veya bir uygulama) ve bir süre bekler. Cevabı alırsa nesneyi hedef tarayıcınıza gönderir. Sözlükten oluşan değişik parçayı birlikte tutar. Bir Web sayfası ağında çeşitli nesnenin referansını tutabilir. Onları birlikte çeker ve son ürünü geri sunar.

2001’deki sıralama göre, görünen görünmez Web ya da derin Web’de 550 milyardan fazla belge vardı. 2,024 milyon Web sayfasının anketinin belirlediğine göre İngilizce sayfalar% 56,4’le birinci sırada,% 7,7 ile Almanca,% 5,6 ile Fransızca ve son olarak% 4,9 Japonca gelir. Örnek olarak 75 farklı dilde Web arması için kullanılan yeni bir çalışma, Ocak 2005 sonu itibariyle kamuya indekslenebilir 11,5 milyar Web sayfasıyla ilgili planlama. Mart 2009’da endekslenebilir Web 25 milyardan fazla sayfa içerir. 25 Temmuz 2008’de Google yazılım mühendisleri Jesse Alpert ve Nissan Hac, Google Ara’da benzersiz URL’ler bulduklarını açıkladı.

Köprü Metni
WWW belgelerinin temel özelliklerinden biri Hypertext yapılarıdır  Grafik terminalde bir referans alt çizgili. Kullanıcı, bunu tıklar ve referans edilen belge gelir. [TBL, WWW: Bir Bilgi Altyapısı] Bu yöntemde kopyalanmadan gereksiz kılar, verinin bir kere yapılması yeterlidir ve ona referans verilen bütün bağlarla orijinal belgeye ulaşılabilir.

 URL
URL Web nesnesini bulmak için Web istemcisinin istedikleriniz için web sitemizin web sitesindeki sitenizi (nasıl), orada (nerede), ve sunucu ismini (ne) burada bulabilirsiniz. URL’nin genel yapısı: sunan-yöntemi: // sunucu-ismi [: port] / konum şeklindedir.

Nasıl çalışır?
1. İnternet üzerinden kendi web sitesinde barındırma yapmak abc firması ya da kişisi, hedefine ait alan ( alan ) adı seçer. Örneğimizde bu alan adı abc.com olsun. Daha sonra kişi ya da firma, alan adı kaydı yapabilen bir firmaya yönelik ( kayıt sorumlusu) önceden tanımlanmış olması gereken alan adı, belli bir süre için (bir yıldan az olmamak şartı ile) tescil ettirir. 2. Nasıl ki bir yere gitmek için gidilecek yerin adresi gerekiyorsa sanal dünya olan İnternet’te de bir siteye girmek için o sitenin istediğimizde vardır. İnternetten sunucuların adresleri IP ( İnternet Protokolü ) denilen onu 0..255 arasında olan dört basamaktan görmek (Ör: 10.23.12.5; 192.168.5.3 gibi).

İnternet sitelerini istediklerimiz Web sitelerinin IP adreslerini akıllarında tutmaları çok zor olacağından İnternet üzerinde alan adı – IP adresi eşleştirmesi yapan servisler yer alıyor. Bu servislere DNS ( Alan Adı Servisleri – Alan Adı Servisi) adı verilir. DNS’ler kendilerine sorulan alan adlarını IP adreslerini soran kullanıcılara göre. Çok basit olarak bunu bir telefon rehberine benzetebilirsiniz.

Alan Adı IP Adresi

abc.com 13.56.11.120

vyz.com 168.32.45.11

bcg.net 89.86.10.51

… …

DNS Tablosu: Mantıksal gösterim

IP adresi bulunacak ise kayıt yapan firmaya ( egistrar ‘a) bu bilgi verilir. IP adresi, tüm Dünya’daki İnternet sitelerinin tarihi gelecek gelir. 3. Bir İnternet kullanıcısı www.abc.com adresini ziyaret edebilirsiniz. İnternet tarayıcı, (Internet Explorer, Firefox, Opera vb.) Adres çubuğuna www.abc.com yazar. İnternet adresi adresleme anlatımı gibi IP tabanlı olduğu için tarayıcısı bu alan adının IP adresini öğrenmesi gerektiğini. DNS’yi kullanarak abc.com’un IP adresini sorar. 4. DNS sunucusundan cevap olarak abc.com’un IP adresinin bilgisini alırsınız (tıpkı bilinmeyen numaralar için yapılan telefon numarası sorgulama servisi gibi) Firefox vb), İnternet üzerinden abc.com’un Web sunucuna ulaşır ve bulunduğu yerde bulunan Web tasarımıyla ilgili ana sayfalarınızı gönderiyoruz. 6. www.abc.com’un Web sunucusu, İnternet kullanıcısına ana sayfa adresini gönderir. Varsayılan ana sayfalar default.html, default.php, default.asp, index.html, index.php, index.asp gibi dosyalardan bazıları. Kullanıcı bilgisayarına ana sayfa dosyası yüklendikten sonra tarayıcı programında (Internet Explorer, Firefox vb), dosyalanmış. Kullanıcı, ana sayfadaki başka bir bağlantılara bağlı www.abc.com Web sunucusu’nun içinden başka resimler göndermesini de isteyebilir. Sunucudan gelen dosyalar yine tarayıcı altından gösteriliyor.

Gizlilik
Zaman ve paradan tasarruf edip teknolojisi kolaylık ve eğlencecesinden yararlanan bilgisayar simgeleri, web de dahil teknoloji getirilerini kullanarak otelimizde özel hayatın gizliliği haklarını kullanmış ya da kullanmamış olabilirler. Yani, Internet’in bir kısmı özel hayatını gizli tutarken bir kısmı bu ayrıntıyı çok da fazla önemsememekte. Dünya çapında yarım milyondan fazla insan, İnternet’i kullanarak ve İnternet’le büyümüş olan Amerikalıların yarısı, yuvarlak profiller hazırlamarak kalıpları monte, kuralları değiştiren nesile mahsus bir değişimin de yerinde olmuşlarlar. Facebook,% 70’i Amerikan olmayan insanlar tarafından yapıldı. Üstelik 2009’da yapılan araştırmalar öyle ki bu odada yalnızca% 20’si özel hayatın gizliliği kullanarak. Facebook’un kuruluşundan altı yıl sonra 2010’da adres kurucusu Mark Zuckerberg’de yazdı: “Kullanımı çok kolay olan ve güvenlik yönetiminde ekleyeceğiz.”

Hız sorunu
İnternet’teki yoğunluk sorunuinden geçen sayfalardaki sayfaları aşırı gecikmediğini. ‘Dünya Çapında Ağ’ (Dünya Çapında Ağ) terimi küçük düşürülerek ‘Dünya Çapında Bekleme’ (Dünya Çapında Bekleme) olarak tanımlanmaktadır. İnternet’i hızlandırma tartışmaları Qos teknolojilerini kullanmak üzerine devam ediyor. W3C’de bulundu yoğunluğu düşürmek için diğer araçlar. İdeal Web sayfası için standart zaman aralığı:

0,1 saniye (100 ms) ideal cevap süresidir. Kullanıcı herhangi bir kesinti hissetmez.
1 saniye en yüksek ulaşabilir cevap süresidir ve kullanıcı 1 saniyeden sonra kesinti yaşayabilir.
10 saniye cevap süresinin en yüksek süresidir ve kullanıcı, bu süreiden oturup siteden ayrılır.

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

The World Wide Web (WWW or Web for short) is an information system that consists of hyper-text links with the Internet search. Each of these pages is called a Web page, and Web pages are accessed by computer programs called Web browsers that are running on the Internet page computer. I go to other Web pages with text, image, video and other multimedia elements on web pages and other hyperlinks called link or link.

Internet and Web terms do not define the same phenomenon. Because the Web is a service that only works over the Internet. On the web, Tim Berners-Lee, a computer programmer at CERN, developed the text markup language in the HTML. It is now determined by the W3C (World Wide Web Consortium), which he heads.

The basis of the Web is the Internet. The Web allows the use of the Internet to create and manage the functionality of the Internet. The physical appearance of the Internet – computers, networks and services – allows you to connect thousands of other places around the world. The Web is a set of public services that are abstracted at the top of the Internet. The World Wide Web (W3) is a knowledge and culture pool where conceptual ideas and projects are shared. In the organization organization with client-server creation. Web execution follows the standard Client-server model. When we work on a computer running a computer running a computer-related website connected to a computer running the program called ir Web browser adı, it is called bir tried-server program interaction. The client computer requests something from the server using the HTTP (Hypertext Transfer Protocol) and Internet message standard TCP / IP, and the server returns the document that the client will display.

The phrase kullanılır World Wide Web ”is used to refer to the collective network of servers that agree with HTTP. HTTP is the global structure of the protocol in which they use existing content.

The protocol that Web browsers and servers use for their communication is called HTTP (Hypertext Transfer Protocol). For this, Web servers are called an online HTTP server or HTTP Deaemons (HTTPD).

In this example, you are using a browser (Netscape, Mosaic, or other browser) and you click, Webmaster Magazine Online unuz as a reference. – The web address (or URL) will understand what you want to go.

Job sharing between servers and clients The scanner transmits the client’s request to the server. The retention of name servers, domain names, address names and physical locations is transmitted by other means. The browser transmits the requests to www.hedefbilgitoplumu.com to the calling machine.

Information When the Web server comes in, the server sends the design to another process (search operation or an application) and waits for a while. If it gets the answer, it sends the object to your target browser. Keeps the various parts of the dictionary together. A Web page can hold a reference to various objects in the network. It pulls them together and delivers the final product back.

According to the ranking in 2001, there were more than 550 billion invisible Web or deep Web appearing. According to the survey of 2,024 million Web pages, the English pages are ranked first with 56.4%, German with 7.7%, French with 5.6% and finally Japanese with 4.9%. A new study used for Web emblem in 75 different languages, for example, is a publicly indexable 11.5 billion Web page-related planning as of January 2005. The indexable Web in March 2009 includes more than 25 billion pages. On July 25, 2008, Google software engineers Jesse Alpert and Nissan Hadaj found unique URLs in Google Search.

Hyperlink Text
One of the key features of WWW documents is Hypertext structures A reference in the graphical terminal is underlined. The user clicks on it and the referenced document comes. [TBL, WWW: An Information Infrastructure] This method makes it superfluous without duplication, the data is enough to do once, and the original document can be accessed with all links referenced.

URLs
To find the URL Web object For your Web client, you can find your site on the website of our website, where it is (where), and the server name (what). The general structure of the URL is: offering-method: // server-name [: port] / location.

How does it work?
1. The abc company or contact to choose to host the domain (domain) name of the destination. In our example, get this domain name abc.com. Then, the person or company registers for a period of time (not less than one year) for a company that has to be defined in advance for a company that is capable of registering a domain name (registrar). 2. How to go to a place where you need to go to the address of the virtual world in the Internet where you want to enter a site that the site has. Addresses of the servers from the Internet IP (Internet Protocol) called her four digits from 0..255 see (eg 10.23.12.5; 192.168.5.3).

Web sites that want to keep the IP address of the Web sites is very difficult to keep on the Internet domain name – IP address mapping services are taking place. These services are called DNS (Domain Name Services – Domain Name Service). DNSs are the users who are asked for their IP address. Very simply you can compare this to a phone book.

Domain Name IP Address

abc.com 13.56.11.120

vyz.com 168.32.45.11

bcg.net 89.86.10.51

……

DNS Table: Logical representation

If the IP address will be found, this information is given to the registrant (egistrar aya a). The IP address comes from the history of Internet sites all over the world. 3. An Internet user can visit www.abc.com. Internet browser (Internet Explorer, Firefox, Opera, etc.) writes to the address bar www.abc.com. Because the Internet address is IP based, such as addressing, the browser should learn the IP address of this domain name. It asks the IP address of abc.com using DNS. 4. In response to the DNS server, you will get the information of the IP address of abc.com (just like the phone number query service for unknown numbers), Firefox etc.), accesses abc.com’s Web server via the Internet, and provides you with the we are sending. 6. The Web server of www.abc.com sends the homepage address to the Internet user. Default home pages are default.html, default.php, default.asp, index.html, index.php, index.asp. After the home page file is uploaded to the user’s computer, it is filed in the browser program (Internet Explorer, Firefox, etc.). The user can also request other images from the www.abc.com Web server linked to other links on the home page. Files from the server are still displayed under the browser.

Privacy
Computer icons that save time and money and make use of the convenience and entertainment of the technology may have used or not used the rights of privacy in our hotel by using the technology returns including the web. In other words, while some of the Internet keeps private life secret, some do not care much about this detail. More than half a million people around the world, half of Americans who have grown up with the Internet and have grown up with the Internet, have been in the spotlight of a generational change that has changed the rules by constructing round profiles. Facebook, 70% was made by non-American people. Moreover, in 2009, only 20% of the privacy of the private life in this room. In 2010, six years after Facebook’s founding, address wrote in Mark Zuckerberg, the founder: Z It’s easy to use and we’ll add security management. ’

Speed ​​problem
Pages on pages that go through the intensity problem on the Internet are not overly delayed. The term ır Worldwide Network Çap (World Wide Web) is defined as Çap Worldwide Waiting Ağ (World Wide Wait). Discussions on speeding up the Internet continue to use Qos technologies. W3C found other tools to reduce the density. Standard time interval for the ideal Web page:

0.1 seconds (100 ms) is the ideal response time. The user does not feel any downtime.
The response time is 1 second, and the user can experience interruption after 1 second.
10 seconds is the maximum duration of the response time and the user will sit down and leave the site.

Bülent Gerenler