"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xiaomi’nin yeni telefon modeli tam 48 megapiksellik bir kamera sunacak

Xiaomi'nin yeni telefon modeli tam 48 megapiksellik bir kamera sunacakDünyanın en çok satan akıllı telefon üreticileri arasına giren Çinli dev, şimdi de 48 megapiksellik kameraya sahip bir telefon için çalışıyor!

Xiaomi hali hazırda dünyanın en çok satan akıllı giyilebilir aksesuar markalarından biri konumunda. Daha açık konuşmamız gerekirse Çinli teknoloji devi, Apple ve Samsung gibi markaların hemen gerisinde bulunuyor. Şirket üst düzey-fiyat performans sunuyor.

Xiaomi’nin başarılı olduğu tek sektör bu değil. Çinli firma; Samsung, Huawei ve Apple’ın ardından dünyadaki dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi konumunda ve doğal olarak, muazzam satış rakamlarına imza atıyor.

Şimdi gelen haberler, daha doğrusu şirketin yayınladığı bir fotoğraf, Xiaomi’nin yine heyecan verici bir telefon için çalıştığını iddia ediyor. Xiaomi’nin yeni modeli tam 48 megapiksellik bir kamera sunacak. Telefonun tanıtımı Ocak ayından gerçekleşecek. Xiaomi’nin rakiplerinden Nokia’nın Lumia 1020 modeli; 41 megapiksellik fotoğraf makinesi ve Huawei Mate 20 ailesi; 40 mgepiksellik kamera teknolojisi ile karşımıza çıkmıştı.

Yüksek piksel sayısı fazlasıyla ilginç bir yaklaşım. Bu değerler; Xiaomi Mi 8’in iki-mercek dikey kurulumunu takip edebilir. Ama yine de, telefonda kaç kamera bulunduğunu şimdilik bilmiyoruz.

Xiaomi’nin kullandığı 48 MP’lik sensör başka detaylar hakkında da ipuçları veriyor: Sony IMX586 (Temmuz ayında duyuruldu) veya Samsung’un ISOCELL Bright GM1 (Ekim ayında açıklandı) sensörleri, telefon modelinde kolayca kullanılabilir.

.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:

The Chinese giant, which is among the world’s top selling smartphone manufacturers, now works for a 48 megapixel phone!

Xiaomi is already one of the world’s best-selling smart wearable accessory brands. To be more specific, the Chinese technology giant is just behind brands like Apple and Samsung. The company offers top-price performance.

This is not the only sector where Xiaomi succeeded. Chinese company; Samsung is the fourth largest smartphone manufacturer in the world after Huawei and Apple, and naturally makes huge sales figures.

Now the news, or rather the photo published by the company, claims that Xiaomi is still working for an exciting phone. Xiaomi’s new model will offer a full 48 megapixel camera. The phone will be launched in January. One of Xiaomi’s competitors is Nokia’s Lumia 1020; The 41 megapixel camera and the Huawei Mate 20 family; 40 mgepixels came out with camera technology.

High pixel count is an extremely interesting approach. These values ​​are; It can follow the two-lens vertical installation of the Xiaomi Mi 8. But we still don’t know how many cameras are on the phone.

The 48 MP sensor used by Xiaomi also provides tips on other details: Sony IMX586 (announced in July) or Samsung’s ISOCELL Bright GM1 (announced in October) sensors are easily available in the phone model.

Bülent Gerenler