"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeşilçam’dan Muhteşem Yüzyıl tepkisi

Yeşilçam yıldızlarından Engin Çağlar, reyting rekorları kıran “Muhteşem Yüzyıl” dizisini eleştirdi. Oyuncu Çağlar, “Bu dizi tarih değil. Tarihte ne öyle bir Kanuni, ne de öyle bir harem var” dedi.

Yeşilçam'dan Muhteşem Yüzyıl tepkisi

Fatih Belediyesi’nin düzenlediği “Yeşilçam Yıldızları” söyleşisi kapsamında Türk sinemasının iki dev ismi Engin Çağlar ve Ediz Hun bir araya geldi. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan oyuncu Engin Çağlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirileriyle gündeme gelen “Muhteşem Yüzyıl” dizisine tepki gösterdi.

Bir dönem Kanuni Sultan Süleyman rolünde oynadığı için “Muhteşem Yüzyıl” dizisini izlediğini belirten Engin Çağlar, “Bizim dizimiz tarihe daha yakın, Kanuni’nin fiziğine ve giyimine daha uygun bir dizi projesiydi. Bir de Topkapı sarayını tahsis ettikleri için ben çok keyifli çalıştım. Bu dizi tarih değil. Tarihteki demirbaş olayların içinde insanların birbirleriyle olan münasebetlerini anlatıyor. Yani dizi olarak seyrediyoruz. Çok itinalı ama tarih olarak bakmak yanlış. Tarihte ne öyle bir Kanuni var ne de öyle etrafında benim bildiğim erkeklerin dolaştığı bir harem var. Kadınlar da o kadar içli-dışlı değil ama dizi olarak insanlar sevdi. Arz-talep meselesidir. Ben sevilen işin devam etmesi fikrindeyim” şeklinde konuştu.

Bülent Gerenler


İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın