"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler

Davutpaşa’da bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark binasında sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamanın erken saatte olması yaralı ve can kaybına yol açmazken binada ağır hasar oluştu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde bulunan Teknopark binasında sabah saat 05:45 sıralarında bir patlama meydana geldi. B1 blok girişindeki restoranda doğalgaz kaçağından kaynaklandığı öne sürülen patlamada binada ağır hasar meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. İGDAŞ ekipleri de binaya gelen doğalgazı kesti. Giriş katta bulunan restoran ve üst katlardaki bürolarda ise ağır hasar meydana geldi. Yer, yer çökmelerin olduğu ve camlarının kırıldığı gözlenen binaya giriş ve çıkışlar yasaklandı. Yetkililerin binadaki incelemeleri devam ediyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler

YTÜ’DEN PATLAMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde bulunan Teknopark binasında meydana gelen patlamayla ilgili üniversiteden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: “Üniversitemiz Davutpaşa Kampüsü’ndeki Teknopark alanındaki bir restoranda sabah saat 05.30 sıralarında doğalgaz kaçağı kaynaklı bir patlama meydana gelmiştir. Yapılan ilk incelemede, patlama alanının hemen yanındaki inşaatın temel çalışması sırasında çöken beton bloğun doğalgaz borusunu kırdığı, borundan sızan gazın restoranın içine dolduğu ve sıkışan gazın ise patladığı anlaşılmıştır. Kaza sonucu yaşanan patlamada maddi hasar meydana gelmiş, ölen ya da yaralanan olmamıştır. Olay yerinde incelemeler devam etmekte olup, sivil giriş ve çıkışı durdurulmuştur. Patlama gerçekleşen bölümün, öğrencilerin bulunduğu bölümle hiçbir ilgisi yoktur”

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Patlamasından Görüntüler

Bülent Gerenler