"Enter"a basıp içeriğe geçin

TP LINK’ten çok işlevli modem router!

TP LINK’ten çok işlevli modem router!TP-LINK Türkiye, hem ev hem de ofislerin kullanabileceği çok işlevli modem-router olan TD-W8960N’yi satışa sundu.

4 giriş yuvası olan ve telefon hattı üzerinden ADSL2+, kablo, fiber gibi farklı internet bağlantı tiplerini destekleyen ürün 300Mbps’ye varan kablosuz N hızlarına ulaşabiliyor.

Birden fazla özelliği bir cihazda toplayan W8960N, hem modem, hem kablosuz erişim noktası, hem de 4 giriş yuvalı bir kablosuz router olarak işlev görüyor. Hem ev hem de ofisler için uygun bir çözüm olan ürün ile kolayca güvenli bir kablosuz ağ oluşturulabiliyor. Üstelik yüksek hızı sayesinde birden fazla bilgisayarın eş zamanlı olarak büyük dosyaları paylaşması ve yüksek bant genişliği gerektiren çeşitli uygulamaları çalıştırması mümkün oluyor.

Hepsi bir arada bir cihaz olan TD-W8960N, yüksek hızlı bir DSL modem, 4 giriş yuvalı 10/100Mbps bir kablosuz router ve bir kablosuz N erişim noktası işlevlerini birleştiriyor. Telefon hattı, kablo (uydu.net) ya da fiber üzerinden yapılan internet bağlantılarını destekleyen ürünün buna uygun farklı giriş yuvaları bulunuyor. Bir kez kurulduktan sonra kablolu ya da kablosuz bağlantıyı seçmek ve ister internette gezinti, ister IP telefon, ister HD video akışı gibi farklı uygulamaları yapmak mümkün. Tek bir cihaz ile birçok işlevi gerçekleştirmek, zaman ve paradan tasarruf etmeyi sağlıyor.

Ev ağına uzaktan, güvenli erişim
TP-LINK W8960N modem-router’ın VPN özelliği sayesinde dışarıdayken ofis ya da ev ağına ulaşmak mümkün oluyor. İnternet üzerinden şifre korumalı tünelleme olarak gerçekleştirilen bu işlev, böylece güvenlik açığı da oluşturmuyor.

Son ADSL standartlarını destekleyen ürün yüksek performansı garanti ediyor. Ayrıca servis sağlayıcıların uzaktan yönetim sunucuları tarafından modemin birçok özelliğinin otomatik ayarlanabilmesine imkan veren TR-069 protokolünü de destekliyor.

TD-W8960N, en uygun bant genişliğinin kullanılmasını ve tıkanıklık olduğunda trafik önceliklendirme sağlayan IP QoS (Quality of Service)’i destekliyor. Güvenlik için tek tuş (WPS tuşu) ile şifre ayarlarının yapılabildiği ürün, otomatik olarak güvenli WPA bağlantı kuruyor. ‘Ebeveyn Denetimi’ ve ‘Erişim Kontrol Listesi’ özelliği ile ebeveyn ya da yöneticiler, çocukları ya da personeli için kısıtlı erişim ilkeleri oluşturabiliyorlar.

TP-LINK TD-W8960N modem-router’ın bazı özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

– Yüksek hızlı kablosuz bir DSL modem, router ve erişim noktası özelliklerini tek bir cihazda topluyor,

– 802.11N desteği ile 300Mbps varan kablosuz hız sunuyor. Kesintisiz online oyun, VoIP ve hatta HD video akışı gibi hassas uygulamalar için ideal,

– Aynı anda 10 adet IPSec VPN tünel desteği,

– Ethernet WAN (Ewan) portu üzerinden ADSL haricinde Kablo, VDSL veya Fiber modemleri bağlayarak farklı bağlantı tipleri desteği,

– Ebeveyn Denetimi ve Erişim Kontrol Listesi sayesinde ebeveynler ya da yönetici tanımlı, çocuklar veya personel için kısıtlı erişim ilkeleri,

– Gelişmiş bant genişliği kontrolü ve trafik önceliklendirme (IP QoS) özelliği,

– WPA/WPA2 şifreleme (güvenlik tehditlerine karşı aktif savunma),

– Internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı SPI ve NAT güvenlik duvarı koruması

– Çoklu dil destekli kolay kurulum yardımcısı ile sorunsuz, hızlı ve zahmetsiz kurulum,

– DHCP, UPnP, MAC adres ve IP adres filtre desteği,

– Fiyat: 180 TL (KDV dahil önerilen satış fiyatıdır)

Bir cevap yazın