"Enter"a basıp içeriğe geçin

TTNET’e Yeni Genel Müdür

Tahsin Yılmaz’ın Türk Telekom’un başına geçmesiyle boşalan TTNET Genel Müdürü koltuğuna aynı şirkette Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapan Abdullah Orkun Kaya geçti.

Kısa bir süre önce TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, görevinden ayrılarak Türk Telekom’un başına geçmişti. Yılmaz’dan boşalan Genel Müdür koltuğuna bugün itibariyle bir atama yapıldı.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, yeni atamayla ilgili olarak “Abdullah Orkun Kaya, grup sinerjisinin temellerini bilen ve TTNET’i daha da ileriye taşıyacak deneyime sahip bir yönetici. Türk Telekom Grubuyönetimiyle güçlü bir ilişkisi var ve genel müdür olarak atanmasımüşterilerimize daha da fazla odaklanmamıza yardımcı olacak. TTNET’inkazanım ve başarılarını daha da artırarak çıtayı yükselteceğinden eminim” açıklamasını yaptı.

Abdullah Orkun Kaya kimdir?

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Kaya, işhayatına Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) başladı. SPK’da 6 yıl görev yaptıktan sonra, Massachusetts Institute of Technology – MIT’de (ABD, 2006) işletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı. MBA sonrasında Londra bazlı olarak Merrill Lynch’te çalışmaya başladı; Banka’nın BorçlanmaAraçları ve Stratejik Çözümler bölümlerinde görev aldı ve Nisan 2008’de Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu’na katıldı. Abdullah Orkun Kaya son olarak TTNET’te Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.”

internet ve teknoloji haberleri

 

Bir cevap yazın