"Enter"a basıp içeriğe geçin

Windows 7’ye DirectX 11.1 Gelecek Mi?

Windows 8 ile beraber gelen DirectX 11.1 API’si, Windows 7 tarafından da desteklenecek mi sorularına cevap arıyoruz. Bakalım Windows 7 yeni API’ye destek verecek mi?

Windows 8 ile beraber pek çok yenilik getiren Microsoft, her yeniWindows sürümünde olduğu gibi DirectX versiyonunda da bir güncelleme yaptı. DirectX 11 destekleyen Windows 7′den 8‘e geçişte DirectX 11.1‘e güncelleme yapıldı.

Mevcut oyun konsollarının uzun süredir piyasada olması sebebiyledonanım güçlerinin günümüz bilgisayarlarıyla karşılaştıramadığımız dönemde, bilgisayar donanımlarını zorlayacak özel oyunların çıkmadığını görüyoruz. O yüzden artık yeni DirectX güncellemeleri eski sürümler gibi heyecan uyandırmasa da hala pek çok kişi için önemini koruyor.

Windows 7'ye DirectX 11.1 Gelecek Mi?

MicrosoftWindows 8‘de Direct2DDirectWhiteDXGI 1.2 ve WindowsImaging Component’in gözden geçirilmiş versiyonunu Directx 11.1′e dahil etti ve kullandı. Bu

DirectX 11.1 adı altında gelen bu yeniliklerden Windows 7 kullanıcıları da yararlanabilecekler mi merakla bekliyoruz. Fakat Microsoft‘un soruları cevapladığı bir forumda konuşan yetkili, Windows 7 için DirectX 11.1′in geleceği müjdesini verdi.

Açıklamaya göre Windows 7 SP1 ve Windows Server 2008 R2 içinDirectX 11.1 kullanılabilir olacak. Henüz tam bir tarihin belirtilmediği DirectX güncellemesiyle beraber Windows 8’deki grafik özelliklerine Windows 7 ve Server 2008 kullanıcıları da kavuşabilecek.

Teknoloji

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

 

Bir cevap yazın