"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xiaomi Mi TV Stick HDMI dongle 80 dolarlık fiyat etiketiyle ortaya çıktı

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi, yeni bir ürünle daha gündemde. Bu sefer Xiaomi Mi TV Stick ortaya çıktı.
Xiaomi Mi TV Stick, firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü. Bir satış sitesinde 80 dolarlık fiyat etiketiyle ortaya çıkan USB bellek formundaki ufak ürün, söylendiği kadarıyla Android TV Pie işletim sistemi üzerine kuruluyor. Gücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemciden, Mali-G31 GPU’dan ve 2 GB RAM’den alan üründe, 8 GB dahili depolama yer alıyor. Google Asistan ve Netflix destekleri olan ve 4K HDR desteğiyle helen ürün, çok yakında resmi olarak tanıtılacak ve raflardaki yerini alacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi TV Stick öncesinde firmadan yeni kablosuz kulaklık gelmişti Yurt dışında 24 dolardan satışa sunulan bu bahsettiğimiz Mi Air 2SE isimli yeni model, kulaklıkları yatay olarak tutan bir şarj özellikli hazne ile geliyor. AirPods benzeri bir kulaklık yapısını benimseyen ürün, Bluetooth üstünden bağlantı kuruyor ve tek şarjla 5 saat gibi pil ömrü sunuyor. Hazne ile beraber 20 saati bulabildiği aktarılan Mi Air 2SE, fiyatına oranla beklentileri karşılıyor. Yerleşik mikrofonlarıyla telefon görüşmesi için de kullanılabilen Mi Air 2SE, MIUI üstünden ciddi şekilde özelleştirilebiliyor deniyor. Özel teknolojisi ile telefon görüşmesinde arka plan gürültüsünü kesen Xiaomi imzalı yeni kablosuz kulaklık, sadece beyaz renkte karşımıza çıkıyor.

 

Behind the competition, Google’s Android TV platform is finally starting to add more options for HDMI dongles. Now, it looks like Xiaomi is gearing up to launch a new Android TV stick with its Xiaomi Mi TV Stick.

A listing for the Xiaomi Mi TV Stick popped up on the store for online retailer Gearbest. There, the product is shown off with its compact form factor and we get our first look at the specs that will be powering this device.

Not very surprisingly, it looks like the Xiaomi Mi TV Stick will essentially be running on an identical package as we saw on the Xiaomi Mi Box S which launched last year. That means an Amlogic S905 — this time the Y2 version — quad-core processor, a Mali-G31 GPU, 2GB of RAM, and 8GB of storage. It’s a basic setup, but it should perform just as well as the box did which was pretty alright. The listing also mentions Google Assistant support — a clear indicator that this is, indeed, Android TV — as well as Netflix support. Apparently, it will also still support 4K HDR.

Interestingly, though, it seems like the Mi TV Stick will end up costing more than the box. Where the Mi Box S costs $59 at launch, the Mi TV Stick briefly showed as $80 on Gearbest. Notably, though, that pricing only appears on Gearbest’s search portal, not on the listing itself. I’d take that list with a grain of salt.

Notably, this listing has appeared roughly a month after a leaked product map first revealed the product’s name and May release window. It certainly seems like a wider release is around the corner, but Xiaomi hasn’t made any official announcement yet.